
Акцентна стіна в інтер’єрі
Контрастна стіна в інтер’єрі може покращити інтер’єр кімнати, або навпаки, негативно вплинути на оформлення інтер’єру. Де і як правильно використовувати цей модний декоративний прийом?
Ідеально для маленьких приміщень
Стіна, пофарбована у контрастний колір, прекрасний дизайнерський прийом для використання у невеликих приміщеннях. Це дозволяє обіграти тісну кімнату, особливо, якщо використати глубокий насичений відтінок кольору. Пофарбувавши одну із стін в маленькій кімнаті в ефектний темний колір, Ви створите візуальну глибину в інтер’єрі, за допомогою чого простір буде візуально здаватися більшим. Можна підібрати диван у тон акцентної стіни.
Різноманітні стилі
У Вас є декілька варіантів реалізації цього модного тренду. Окрім фарби та шпалер існують способи експериментувати не лише з кольором, але також і з текстурою покриттів стін. Наприклад, використовуючи настінні панелі, які імітують цегляну кладку чи дерево. Можна покрити стіну драпірованою тканиною, викласти плиткою або мозаїкою. Для дитячої кімнати цікавим варіантом стане стіна, пофарбована фарбою для грифельних дошок. Таку стіну дитина може сміливо розписувати чи розфарбовувати кольоровою крейдою, таким чином впливати на дизайн власної кімнати.
Поділ простору
Контрастне фарбування одної або декількох стін в кімнаті – прекрасний спосіб розділити простір, поділити кімнату на функціональні зони. Наприклад, відкриту кімнату-студію можна легко поділити на зону вітальні, їдальні чи робочу зону, якщо використати для декору різні шпалери чи колір фарби. За Вашим бажанням один простір може перетворитись у два і більше. Для застосування цього прийому добре підходять фото шпалери, з зображенням пейзажів природи, міст чи перспективи вулиці.
Головний акцент інтер’єру
При плануванні інтер’єру враховуйте, що акцентна стіна – це те, що буде найбільше привертати увагу. Це та фокусна точка, яка буде вибиватися і відволікати увагу від всього іншого. Щоб інтер’єр виглядав більш гармонійним і збалансованим , у ньому повинні бути декілька акцентів. Тому для доповнення та «підтримки» акцентної стіни варто підібрати по кольору деякі предмети інтер’єру, меблі чи аксесуари.
Правильний вибір
Невдало підібраний колір акцентної стіни може зіпсувати простір. Для того, щоб запобігти цьому, варто відмовитись від випадкових відтінків, навіть якщо колір яскравий і Вам дуже подобається. Червона стіна в пастельному інтер’єрі вносити дисгармонію та виглядати надто яскраво. Колірна палітра Вашого дому повинна бути єдиною, чітко продуманою та спланованою. Тому вибирайте колір для контрастної стіни, враховуючи загальну гаму інтер’єру, у тому чисті колір меблів, матеріали оздоблення та текстиль.
Змініть акценти
Зовсім не обов’язково створювати інтер’єр кругом акцентної стіни. Оригінальність та ефектність інтер’єру надають предмети мистецтва, декор та деталі. Замість того, щоб обклеювати чи фарбувати одну стіну, виберіть для свого помешкання відповідні до стилю і настрою предмети.
Фотографії чи картини в рамках, які Вам подобаються і гармоніюють з загальною стилістикою інтер’єру – це те, що принесе у інтер’єри Вашого дому індивідуальність та створить ексклюзивний образ.