Дизайн інтер'єрів Львів

Дизайн квартири у скандинавському стилі

Інтер’єри у скандинавському стилі стають візуально простішими і легшими. Пафос і розкіш стають не такими актуальними як раніше. Скандинавський стиль стає одним з найпопулярніших серед сучасних стилів. Він дає відчуття повітря і свободи.

 

scandinavian-interior-design-7

 

Ця невелика , але стильна квартира є добрим прикладом цього стилю. Її площа всього 34 кв. метри і розташована вона у центрі Стокгольму, Швеції. Вона виконана у вигляді студії, де спальна зона організована за скляною стіною, а вітальня сполучена з їдальнею і кухнею. Світлі покриття візуально розширюють простір, а декор у скандинавському стилі виглядає дуже сучасно.

 

scandinavian-interior-design-6

 

Скандинавський стиль має певну специфіку, колись сформовану природою півночі. Через суворі природні умови жителям північних країн при облаштуванні свого помешкання необхідно, в першу чергу, забезпечувати тепло, затишок і практичність, і жертвувати у певній мірі дизайном. Хоча сучасний скандинавський стиль інтер’єру – такий ж оригінальний і привабливий, як його яскраві побратими – поп-арт, індійський стиль чи інші. Не зважаючи на те, що скандинавський інтер’єр обділений яскравими фарбами, його простота ліній і кольорів забезпечують просторість і повітряність простору. Основна кольорова палітра – світла, з додаванням молочно-білого, жовтого, світло-коричневого, теракотового. Для акценту додається трохи фарб червоної вишні. В інтер’єрі в скандинавському стилі переважають натуральні матеріали, в тому числі, дерево, натуральні тканини, такі як льон і бавовна. Однак, щодо тканин допускаються певні можливості варіацій з використанням синтетичних волокон.

 

scandinavian-interior-design-4

 

Вітальня у скандинавському стилі – це сполучення естетики і функціональності. Основу інтер’єру задають натуральні матеріали: дерев’яна підлога, побілена стеля, світлі поштукатурені стіни або обклеєні шпалерами. Одну з стін можна пофарбувати в блакитний колір. Так, як стиль передбачає велику кількість природного освітлення, тому встановлювати у такій вітальні необхідно великі вікна, пофарбовані у білий колір. Якщо дозволяє пейзаж вулиці і атмосфера , тоді вікна залишають без штор, у деяких випадках їх прикрашають легкими прозорими фіранками з натурального текстилю.

 

Що стосується меблів, то перевага надається обмеженому набору: диван з відкритими ніжками, білого чи з сливовим відтінком, два крісла аналогічного дизайну чи дерев’яні крісла, журнальний столик, комод, буфет чи книжкова шафа, пофарбований у білий колір. Доповнять інтер’єр велике дзеркало на стіні в срібній чи дерев’яній пофарбованій рамі, піч, відкриті нижні полиці, декілька живих вазонів у горщиках чи вазах, встановлені на підвіконнику і на підлозі, фотографії на стінах, світильники, торшери окрім люстри. Яскраві плями присутні у вигляді кольорових диванних подушок, домотканої доріжки чи килимом з ворсом.

 

scandinavian-interior-design-9

 

Скандинавський стиль є ідеальним для маленьких кухонь, хоча хоча його з таким самим успіхом використовують для облаштування середніх та великих кухонь. Для кухонь в такому стилі характерними є продуманість до деталей та функціональне використання простору. Тут дерево гармонійно поєднується з склом, металом, плетеними елементами. Окрім білого кольору активно використовується блакитний, світло коричневий, пісочний, бежевий, світло сірий. В якості акцентних плям виступають більш яскраві аксесуари, текстиль.

 

Часто кухонний гарнітур складається лише з нижніх модулів. Високу закриті шафи встановлюються окремо, в той час коли простір над робочою зоною залишається вільним. Верхні модулі присутні досить рідко, однак з великим успіхом їх заміняють полиці. В будь-якому випадку для кухонних меблів характерними є прямокутні форми, строгість ліній, відсутність декоративних елементів, глухі фасади. Кухонні шафи – місткі і функціональні, традиційно виготовляються з світлого дерева і покриваються прозорим лаком або матовою фарбою, які не приховують натуральність текстури.

 

scandinavian-interior-design-8

 

У зоні їдальні встановлюється міцний дерев’яний стіл строгої конструкції, крісла чи табуретки. Якщо в основі інтер’єру лежать білі кольори, то побутова техніка кольору металік зможе розбавити цю білизну, а якщо переважають блакитні та коричневі кольори, то краще вибирати білі стандартні холодильники, плиту та інші необхідні предмети. Доповнює інтер’єр кухні біла люстра з матового скла, кухонне обладнання, виконуюючи роль аксесуарів і звичайно живі квіти.

 

scandinavian-interior-design-1

 

Спальня у скандинавському стилі – це спокійний, затишний інтер’єр з ніжною, романтичною обстановкою. Основні риси такого інтер’єру – світлі приглушені тони, проста конструкція меблів, вдосталь вільного простору. Досягнути необхідного затишку і комфорту дозволяють текстури покриттів. Якщо для підлоги використовуються дерев’яні дошки чи ламінат, як у вітальні, тоді стіни дозволяється зробити більш темними і живими, до речі 3 стіни оформляються в одному дизайні, а четверта, та біля якої розташовується ліжко, покривається більш яскравими шпалерами з квітковими чи іншими орнаментами. Такий хід дозволяє візуально розширити простір кімнати, одночасно акцентуючи увагу на ліжку – головному елементу спальні. У скандинавському інтер’єрі гарно виглядають низькі дерев’яні ліжка, рідше металеві. Покриваються вони однотонними світлими покривалами, які надають інтер’єру етнічності.

 

Біля ліжка можна встановити тумбочку з висувними ящиками, на високих ніжках чи столик. У декоративні елементи інтер’єру можна віднести кришталеву люстру з бра чи підвісками, торшери на приліжкових тумбочках, велике дзеркало у нарядній рамі, картини, живі квіти в горщиках.

 

scandinavian-interior-design-2

 

Ванна кімната у скандинавському стилі не терпить ніякої розкоші і помпезності. Тут переважають прості світлі фактури, лаконічні меблі і сантехніка. Традиційна скандинавська ванна кімната – це поверхні, покриті деревом, у нашому розумінні – це сауна. Однак сучасний стиль дозволяє використовувати для покриття більш практичні матеріали, такі як крупна керамічна плитка, штукатурка. Меблі у ванній кімната автономні – віддільна шафка, віддільна тумбочка, віддільний столик, не рідко з вбудованою раковиною, окреме крісло.

 

Меблі – строго дерев’яні, покриті лаком чи світлою матовою фарбою. Самі скандинави обирають душ, рахуючи його більш гігієнічним місцем прийому водних процедур. Але ж багато хто з нас не проміняє ванну, де можна насолодитися теплою водою, на душ. Тому у сучасному інтер’єрі дозволяється використання ванн, як окремо стоячих, так і розташованих біля стіни та облицьованих дерев’яними чи пластиковими панелями.

 

Практично будь-яка сучасна ванна з характерними строгими формами буде влучною у скандинавському стилі. Останніми нотками у створенні інтер’єру стануть ротангові ящики для аксесуарів, плетений кошик для білизни, велике дзеркало на стіні та переносні вішалки для рушників.

UkrainianEnglish

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація