ПЛАНУВАННЯ
Загальні вимоги до планування квартири чи будинку з інтер’єром у французькому стилі – простора площа з мінімальною кількістю прохідних кімнат, наявність великих вікон від підлоги, кімнати з високими стелями прикрашеними ліпниною.
ХАРАКТЕРИСТИКА
Сучасний французький стиль в інтер’єрі висуває на перший план зручність на стриманість. Розкішним та антикварним предметам не надається головної ролі, вони лише створюють необхідну атмосферу. Елегантність доповнюється продуманим безпорядком. Тобто, не варто прагнути продуманого дизайну, ідеальної симетрії та чистоти. Потрібно допустити трохи недбалості. Саме так можна досягти відчуття романтичної і комфортною обстановки.
КОЛЬОРИ
Білий – основний колір інтер’єру у французькому стилі. Білі або світлі стіни в поєднанні з світлою підлогою. Окрім білого використовують пастельні кольори: кермовий, світло сірий, бежевий, кавовий. Важлива відсутність різких контрастів. Переважають матові текстури.
МАТЕРІАЛИ
В залежності від того, який історичний стиль ліг в основу сучасного французького дизайну, вибирають і способи оздоблення стін, стелі і обробки підлоги. Тобто, квартиру в новобудові можна зробити з елементами класики або ренесансу, доповнивши інтер’єр позолоченою ліпниною або фресками. Квартиру старої забудови не переробляють, а лише зберігають її автентичний вигляд.
Стіни
Стіни можна залишити просто білими, або облицьовують шпалерами з орнаментом, фарбують в пастельні відтінки прикрашаючи картинами в красивих рамах. Типовим для французького стилю є присутність ніш в стінах, у яких ставлять квіти, скульптури чи світильники.
Стеля
Створюючи французький стиль в інтер’єрі квартири стелі прикрашають ліпниною аналогічного кольору та підбирають красиву центральну люстру. Для міського стилю Франції не характерно прикрашати стелю дерев’яними балками, не рекомендують підвісні багатоярусні стелі. Якщо вибирають натяжну стелю, то перевагу краще віддати не глянцевій плівці, а тканині однотонній або з візерунком.
Підлога
Якщо у будинку є старий паркет, навіть в поганому стані, його варто зберегти. Якщо паркет відсутній, вкладають нову паркетну дошку або ламінат з кладкою» французька ялинка». У кухні та ванній кімнаті часто використовують красиву плитку – мозаїку.
МЕБЛІ
Меблі використовують або старовинні або зістарені з характерними особливостями старовини ( різні ніжки, ковані елементи, мозаїка). Великою перевагою є наявність у вітальні або спальні каміну (або його імітація). Серед декоративних елементів найчастіше використовують картини в позолочених рамах, підсвічники, дзеркала, чайні столики, ліпнину на стінах та стелі, поєднання різних світильників (люстр, настінних світильників та торшерів).
Зовсім не обов’язково наповнювати кімнату лише антикварними і дорогими предметами. Якщо обстановку перевантажити, то передати простоту і чарівність сучасного французького стилю в інтер’єрі не вдасться. Можна обіграти один старовинний предмет, доповнивши його простими сучасними меблями.
Декоративне оформлення кімнат – завершальний крок, наповнення дизайн інтер’єру у французькому стилі життям. Для прикрашання кімнат використовують книги, фарфоровий посуд і статуетки, живі квіти у старовинних вазах, картини і дзеркала в рамах, гобелени.