Дизайн інтер'єрів Львів

Оксамит в інтер’єрі

Чи подобається Вам велюр? Оксамит – тканина сезону не лише в одязі, але і у інтер’єрі. Це тканина, яка сприймається дуже приємною, м’якою та затишною не лише тактильно, але і візуально. Сприйняття можна змінити за рахунок кольору. Зараз в моді насичені сміливі відтінки – насичений бордовий, кобальтовий, синьо-зелений, фіолетовий. Оксамит цих кольорів надає інтер’єру насиченості, ефектності та драматизму. Хоча пастельні рожеві, сірі та кавові відтінки також залишаються актуальними. Такі кольори оксамиту виглядають досить стримано, але надають інтер’єру ніжності та затишку.

 

 

Якщо Ви думаєте, що оксамит гармонійно виглядає лише в інтер’єрах у класичному стилі, то ви дуже помиляєтесь. Незважаючи на свою елегантність і розкіш цей матеріал – універсальний. Лише поєднання, кількість та колір оксамиту в інтер’єрі мають значення.  Велюрові  деталі можуть гарно доповнити і пом’якшити грубі елементи лофту, лаконічність і навіть легку сухість скандинавського стилю, додадуть затишку в мінімалізмі. Безсумнівно ідеально оксамитові деталі впишуться в інтер’єрі у стилі еклектики, арт-деко чи бохо.

 

 

Оксамит – неймовірна фактурна тканини з довгим м’яким
ворсом. Завдяки фактурі і переливам ворсу, велюр здатен кардинально змінити будь-який інтер’єр, надаючи бажану розкіш та вишуканість.

 

 

Довгий час оксамит  ткали виключно з шовку, процес був довгим і важким, саме цей факт поставив матеріал в розряд  цінних. Його могли дозволити собі лише знатні багаті люди, саме тому бархат був особливо популярним в оформленні інтер’єрів палаців.

 

 

З часом через високу вартість матеріалу інтерес до використання цього матеріалу зменшився. І ремісники почали шукати альтернативу дорогому шовку. Після експериментів з різними складниками, вдалося знайти компроміс для здешевлення матеріалу без втрати якості. На зміну традиційній шовковій нитці прийшла бавовна, а також синтетичне волокно. Це дозволило значно знизити ціну на тканини і повернути оксамиту колишню популярність.

 

Вишуканий вигляд – це не єдина перевага цієї тканини. Оксамит прекрасно зберігає тепло і при цьому пропускає повітря, поглинає вологу, не притягує пил, цупка структура добре захищає від сонця і довгий час зберігає відмінний зовнішній вигляд.  У деяких майстернях оксамит обробляють додатково, завдяки чому фактура матеріалу стає більш вираженою, це може бути тиснення( нанесення орнаменту за допомогою просування), друк (колірний узор, який наноситься фарбою)або відбиття ворсу(спеціальні щітки видавлюють малюнок).

 

 

Декілька порад щодо використання оксамиту в інтер’єрі:

 

  • Використовувати оксамит, як акцентний матеріал, а не основний
  • Чим менша площа приміщення, тим менше бархату варто використовувати
  • Оскільки бархат є досить ефектним матеріалом, приміщення легко перенаситити акцентами. Тому в приміщеннях, де є бархат варто притримуватись мінімалізму
  • Особливо актуальний бархат у осінній та зимові періоди, тому для того щоб уникнути надмірного навантаження в інтер’єрі, бархатні елементи можна змінювати сезонно. На весняний та літній період року замінювати на більш легкі елементи
  • Холодні матеріали такі як латунь, мармур, мідь ідеально доповнюють і врівноважують бархатну фактуру

Невід’ємний атрибут класичного інтер’єру поступово перекочував у сучасні стилі: мінімалізм, скандинавський, хай-тек і навіть лофт. Однак існують певні правила, якими не варто нехтувати в оформленні інтер’єру. Оксамит – акцентна тканина, тому він диктує свої вимоги.

 

 

Першою вимогою є мінімалізм в оформленні, ця тканина просто не допускає перенасичення декором в інтер’єрі. Щоб уникнути претензійності в оформленні, потрібно також зберігати співвідношення тканини в інтер’єрі. Тобто площа приміщення безпосередньо залежить від рекомендованої кількості тканини. Оксамит  гармонійно поєднується з шкірою, бавовною, а також дерев’яними, глянцевими і хромованими поверхнями.

 

Що стосується кольору, то тут все залежить від ефекту, якого хочеться досягти. Темні насичені відтінки надають монументальності і камерності інтер’єру. Нейтральні пастельні відтінки створюють невимушену атмосферу розміреного життя, вони з легкістю впишуться у будь-який інтер’єр.

 

 

Варто пам’ятати ще про таку характеристику оксамиту як блиск ворсу, завдяки якій матеріал переливається. Однак занадто виражений блиск може негативно вплинути на оформлення інтер’єру, часом варто велюр з блиском частково замінити бавовняним матовим оксамитом. Бавовняний оксамит в рази дешевший за шовковий і має короткий матовий ворс.

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація