ART DECO

 

Арт-деко – стилістична течія в мистецтві, архітектурі і дизайні країн Західної Європи та Америки другої чверті XX століття, яке отримало назву від міжнародної Виставки декоративного мистецтва “Internationale des Arts Decoratifs Industriels et Modernes” в Парижі в 1925 році.

 

 

Історія

На зорі свого зародження, стиль арт-деко отримав широке поширення в таких країнах, як США, Франція. Крім того, широко використовувався і в інших великих європейських країнах. Отже, стиль арт-деко гармонійно поєднує в собі класичні мотиви, прямолінійність і в той же час асиметричність. До того, як цей стиль отримав свою нинішню назву, його називали не інакше, як “джазовий модерн”, “зигзаг модерн”, “абстрактний модерн”, “обтічний модерн”. Слід зазначити, що останнім терміном найбільш часто позначали форми, які грунтувалися на обтічності силуетів кораблів, літаків і автомобілів. Вже до кінця першого десятиліття XX століття т.зв. “Абстрактний” модерн відкрито конкурує з конструктивізмом з його естетикою доцільності і строгих утилітарних форм, очищених від декоративності “рослинного” модерну. Дизайн арт-деко був основою майже всіх домашніх інтер’єрів в 20-х30-х роках. Простота і геометричність стилю відкрили епоху масового виробництва меблів, зробивши її доступною. Саме в ці роки були створені практично всі зразки меблів XX століття.

 

 

Стиль арт-деко повернувся в Європу в 1990-і і став вельми популярний. Останнім часом професійні дизайнери внесли поправку в ідеологію стилю арт-деко. На відміну від аскетичної естетики 20-х голів минулого століття, тепер це – стиль розкоші, багатства, причому технічні досягнення і цілком традиційні дорогі матеріали, і якість обробки в ньому зрівнюються – і те, і інше цінне тим, що просто дуже дорого коштує. Водночас, образ, створений таким інтер’єром, має якості дуже прямої виразності, як грає на простому і своєрідному марнославстві людини – демонструвати капітал.

 

 

 

Арт-деко – це стиль зірок, це округлені, “обтічні” форми меблів, хромовані ручки на дерев’яних меблевих фасадах, скульптурні композиції жіночих фігур і екзотичні природні матеріали в обробці – слонова кістка, зміїна шкіра, шкіра ската або крокодила. І разом з тим його прихильники вважають, що форма і колір важливіше декору; при цьому використовуються абстрактні мотиви і яскраві, експресивні кольори. Часто це – змішання елементів ампіру, архаїки єгипетського мистецтва, індійської екзотики і африканського мистецтва.

 

 

Характеристика

Для арт-деко характерне використання різних елементів декору інтер’єру. Це яскраві, сміливі, іноді зухвалі, оригінально підібрані колірні поєднання. Дизайн інтер’єру, виконаного в стилі арт-деко, – це згруповані окремо взяті речі: меблі, кераміка, тканини, вироби з дерева або бронзи. Цьому стилю характерні легкість і витонченість. В цілому стиль Арт-деко можна розглядати як останню стадію розвитку мистецтва періоду Модерн або як перехідний стиль від Модерна до післявоєнного функціоналізму, дизайну “інтернаціонального стилю”.

 

 

Це підтверджують використання в цьому чудовому стилі звивисті лінії, поєднання екзотичних і простих матеріалів, а також зображення фантастичних форм та істот. А також стиль арт-деко використовує форми хвиль, зигзагів, раковин, фантастичних драконів, лебединих вигинів шиї, а також жінок. Також арт-декор називають художнім стилем, який з’єднує непоєднуване. Взагалі, стиль арт-деко заперечує будь-який прояв аскетизму і мінімалізм. Крім того, арт-деко орієнтований на ідеали минулого. Цьому стилю притаманна розкіш, а також нерідко тут використовується гармонійне поєднання екзотичного і примітивного мистецтва.

 

 

Інтер’єр Арт-деко сучасно і незвично поєднує східні мотиви, елементи старовини, зовсім різні матеріали разом з новими шедеврами мистецтва першої половини ХХ століття, особливу перевагу віддаючи кубізму. Це скоріше не композиція, а сума окремих складових. Стиль Арт-деко використовує найрізноманітніші декоративні елементи в інтер’єрі, яскраві та сміливі і одночасно виключно підібрані колірні поєднання. Для інтер’єру Арт-деко характерні прямі і ламані лінії, чіткість форм.

 

 

Матеріали

Інтер’єри, оформлені в стилі Арт-деко, справляють враження поєднання окремих компонентів, угрупування “стильних речей” з дорогих екзотичних матеріалів: слонова кістка, чорне – ебенове дерево, перламутр, діаманти, шагренева шкіра і т.д. З матеріалів використовуються тканини, скло, бронза, кераміка, килими в кубічних узорах. В оформленні інтер’єру використовується мармур, скло і хромування для всіх видів домашнього обладнання.

 

 

Стіни являють собою ненав’язливий фон для вишукани меблів і скульптур, тому шпалери з малюнком практично не використовуються. Найчастіше в інтер’єрах присутні пофарбовані однотонною фарбою стіни з яскравим трафаретним бордюром з геометричних фігур – кіл, трикутників, прямокутників, зигзагів. Один з найпопулярніших узорів 30-х років – так зване єгипетське півколо, що символізує сонце, що сходить.

 

 

Кольори

Колір в Арт-деко в основному м’який, пастельний для стін і темний, майже чорний для меблів. Яскраві соковиті кольори – помаранчевий, зелений, червоний в основному присутні в орнаментах.

 

 

Для кого

Підібрати синонім до слова арт-деко легко – це ефектність і хороший смак. Інтер’єр в стилі Арт-деко сповнений протиріч, що, втім, цілком відповідає сучасності; це робить його чимось схожим на красиву і привабливу, але вельми примхливу і норовливу жінку.

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація