FUSION

 

Фьюжн (від англійського fusion – змішання, злиття) – змішання різних стилів і напрямків в одному інтер’єрі. Фьюжн – стиль, який дозволяє розмістити в просторі все, що завгодно і при цьому створити між різними предметами та елементами гармонійний зв’язок.

 

Характеристика

Стиль фьюжн пропонує все, не заперечуючи нічого. Він знаходить гармонію там, де раніше вона здавалася немислимою. Фьюжн не заперечує колишні традиції, а співіснує з ними в паралельних світах, створюючи власні правила. Цей напрямок, по суті, протиставляє себе мінімалізму – і наближає нас до складного і експресивному «максималізму». У моді розкутий «хуліганський шик» – стиль, що розвиває логіку колажу і запозичує будь-які елементи.

 

 

Основним принципом стилю ф’южн є свобода кольору і матеріалу. Основна умова стилю ф’южн полягає в тому, що форми, колір і зміст проектованого інтер’єру – все те, що згодом стане його «начинкою»: оздоблювальні матеріали, меблі, декоративні елементи, – повинні на кінцевій стадії з’єднатися в цілий органічний житловий простір. Фьюжн зазвичай відносять не до архітектурних, а до дизайнерських стилів – зв’язок між предметами формується не на функціональному, а на емоційному рівні, а сам він базується не на чітко сформульованих законах, а скоріше є способом мислення, властивим лише часті зодчих.

 

Історія

Цей стиль увірвався в нове тисячоліття, стрімко змітаючи на своєму шляху аскетичний мінімалізм, раціональний конструктивізм і навіть претендує на романтику постмодернізм. Змішавши чисті стилі та напрямки, немов фарби на палітрі живописця, ф’южн швидко прижився і став популярний. Стиль виник як результат перетину різних культур, традицій, часів і навіть технологій.

 

 

Почалося все з джазу в 70-ті роки прогресивні слухачі перекинулися на особливий музичний стиль, що поєднував в собі елементи європейської академічної музики та фольклору з екзотичних країн. Потім фьюжн завоював ресторани, з’явившись тут у вигляді традиційних європейських страв з азіатськими акцентами: це сталося в 90-і роки, і тодішні модники з вимученими посмішками їли салат олів’є з трепангами і фуагра, приправлену зирою і куркумою. До слова сказати, експерименти по змішуванню різних кухонь світу не завжди приводили до гідних результатів. Кулінарний фьюжн затих на рівні експерименту, а ідея сполучати Схід і Захід, Південь і Північ перенеслася в інтер’єри.

 

 

Мистецтвознавці кажуть, що передісторія виникнення цього стилю в дизайні інтер’єру, швидше за все, бере початок у 90-х роках минулого століття, коли у втомлену від авангарду і постійних інтер’єрних табу Європу хлинули потоки екзотичних речей зі Сходу, Африки та Латинської Америки. Його батьківщиною по праву вважаються Сполучені Штати: саме тамтешні дизайнери квартир першими зважилися на сміливі експерименти і «схрестили» класику з етнікою, а ампір з хай-теком.


У теж час у модних будинках Італії, Франції та Німеччини поряд з скляно-металевими столиками та полицями з’явилися розкішні килими зі шкір «леопардів» і «зебр». Маленькі кубічні шкіряні диванчики замінили великі і пухнасті розкішні американські дивани, а білосніжні стіни постмодернізму зарясніли яскравими сонячними фарбами. Окрилені першим успіхом власники вілл і особняків стали діяти сміливіше. І ось вже акредитовані ними дизайнерські бюро починають активно компонувати в одному інтер’єрі важкі класичні меблі та хайтековські штори з органзи. М’які меблі висувається з кутів і займають центральне місце в кімнаті, при цьому дорогі ексклюзивні колекції спокійно уживаються з наймасовішими моделями. Поруч з шедеврами живопису або скульптури на стінах з’являються милі сімейні фотографії і сувеніри, привезені з подорожей.

 

 

Особливості

Інтер’єр в стилі ф’южн – предмет цього декораторського мистецтва, в якому прийнятний будь-який жанр, крім нудного. У ньому не передбачені чіткі горизонталі й вертикалі, йому так само далека і жорстка визначеність, а зв’язки між предметами формуються не на функціональному, а на емоційному рівні.
Розкіш з відтінком простоти і богемності – саме таке поєднання понять, раніше сприймались як абсурд, – стає трендом у інтер’єрній моді. Стилістика простору передбачає складну колірну гамму, безліч декоративних деталей, велику кількість тканин і різноманітність декору, експерименти з фактурами, постановочне освітлення і ретельно «організований» безлад. Ваш інтер’єр у жодному разі не повинен справляти враження продуманого до дрібниць: чарівність максималістського стилю, як індивідуальність людини, виткане з взаємовиключних речей.

 

Кольори

Стиль фьюжн заснований на трьох китах – колір, фактура, матеріали. Нейтральні або пастельні відтінки для цього стилю невластиві. Відтепер у вашому інтер’єрі будуть переваати насичені тони, які тим не менш, чудово гармоніюють між собою. Це можуть бути поєднання бірюзи, малинового, золотого і зеленого кольорів. Це може бути більш тепла гамма червоного, помаранчевого в поєднанні з чорнильно-синім відтінком. Допустимі цікаві композиції з фіолетово-лілового фарби і полярних чорного і білого. Однак дуже важливо не помилитися у виборі співвідношень, не переборщити, інакше замість вишуканої палітри ви ризикуєте отримати банальний набір «кричущих» фарб.

 

 

Освітлення

Після того, як ви визначитеся з основною колірною гамою, вам знадобиться вирішити, яким чином ви будете подавати настільки сміливе колірне шоу. Є один радикальний спосіб, широко відомий театральним декораторам – точкове підсвічування. Тобто, замість того, щоб на повну міць висвічувати приміщення люстрами, вам потрібно продумати організацію освітлення так, щоб кожен включений у систему елемент створював своє міні-шоу – затишне і пафосне водночас. Світильники можуть бути розташовані вздовж нижнього карниза стіни, практично біля підлоги. Вони можуть працювати як точкові стельові або стінові софіти, висвічуючи кожного разу різні елементи інтер’єру.

 

Ви можете активно задіяти торшери, бра, настільні лампи, підсвічування меблів. Фьюжн навіть припускає, що жоден ваш світильник не буде схожий на інший, але кожен раз, включаючи його, або комбінуючи різні варіанти підсвічувань, ви будете створювати нову декорацію, оригінальну і неповторну. Можна «зіграти» на контрасті нестандартних матеріалів освітлювальних приладів, контрастних кольорах або створити композицію з абажурів різної форми. Свічки (а в ідеалі – камін) не так висвітлюють, скільки створюють інтригуючу, таємничу напівтемряву, моделюючи додаткові нюанси настрою. І цей настрій завжди буде позитивним і романтичним.

 

Матеріали

Що ж до фактури оздоблювальних матеріалів, то ідея ф’южн припускає, що ваш інтер’єр буде сприйматися в гармонії візуальних і тактильних відчуттів. Тому торкатися до оббивки м’яких меблів, тканини портьєр, та й просто до стін вашого будинку, ступати по підлозі, килимах, повинно бути так само приємно, як і дивитися на них. У цьому зв’язку краще відмовитися від холодних і слизьких глянцевих поверхонь, віддавши перевагу тим фактурами, які найбільш характерні для живої природи: шовковистим текстурам дрібного морського піску, шорсткості натурального каменю, грубому переплетенню лляної пряжі, домотканого полотна, пружності натуральної шкіри. Дуже актуальна анімалістична тенденція. Шкури тварин (або їх імітації) настільки органічно вписуються у ф’южн, що є, мало не хрестоматійними предметами опрацювання цього стилю в інтер’єрі.

 

Говорячи про шкури тварин, ми плавно переходимо до матеріалів, до яких тяжіє ф’южн. Сподіваємося, ви вже здогадалися, що у виборі цих матеріалів ви практично не обмежені. Особливий шик, безумовно, додадутььприродні матеріали. Так, зокрема, досить цікаво будуть виглядати класичні дорогі меблі в обрамленні грубих, селянських рублених стін. Золото і срібло на тлі ялинової балясини не будуть здаватися чужорідними елементами, а лише веселою і стильною імпровізацією.

 

 

А наявність каміна з покритим глиною димоходом буде дуже доречно у вітальні, де стіни драпіровані шовками, підібраними в тон до тієї ж глини. До речі, драпірування – один з головних інструментів ф’южн. Мабуть, немає іншого стилю, який допускав би таку велику кількість тканини в інтер’єрі. Це цілком зрозуміло. Численні штори, серпанкові фіранки, важкі портьєри, подушки, килими – це всі ті елементи, яким на роду написано приводити інтер’єр до спільного гармонійного знаменника. При досить обмеженому бюджеті саме тканина зможуть стати тією паличкою-виручалочкою, яка миттєво прикрасить ваш будинок. Тим більше, що саме текстиль зможе перетворити будь-який акуратний інтер’єр у досить сміливі апартаменти.


Велика кількість вільного простору, наявність білих площин і великої кількості денного світла – ось обов’язкові атрибути стилю ф’южн. Ідеальним умовою для створення інтер’єру в цьому стилі архітектори вважають житло, орієнтоване відразу на кілька сторін світу.

 

 

Слід пам’ятати:

Правило № 1. Краще не змішувати. Основний постулат ф’южн: краще менше, ніж більше. Речі покликані підкреслювати і відтіняти один одного, а не захаращувати ваші квадратні метри.


Правило № 2. Пам’ятайте про добрий смак. Саме він повинен прийти до вас на допомогу, якщо раптом здасться, що глиняний посуд прекрасно впишеться в інтер’єр вашої спальні в стилі Людовика XIV.


Правило № 3. Не метушитися. Уміння поєднувати речі можна порівняти з медитацією. Встаньте в центр кімнати, закрийте очі і уявіть собі те, що хотіли б побачити, перш ніж діяти. Ф’южн, в першу чергу, фен-шуй, а не хаотичне броунівський рух предметів в просторі.


Правило № 4. Фьюжн любить сміливість. Удачі! Загальний дизайн квартири – строгий, прямо-перпендикулярний, металево-поблискуючий хай-тек? А в ньому … увесь в позолоті і червоному оксамиті туалет, де замість ручки зливу – оленячий ріг, на стіні – гобелени і поличка з дорогим алкоголем. Виглядає дико, але елемент епатажу в даному випадку скоріше зіграє вам на руку – гості будуть приголомшені. Особливо якщо прикрити цю скарлетт-охаровскую розкіш скромними темними дверима.

 

 

Для кого

Людині, що обрала ф’южн, не доведеться думати про чистоту стилю. У цьому стилі ви не повині дотримуватися ніяких канонів і догм.
Позбавлений стандартів і стереотипів, запаморочливий, розкішний і одночасно богемний інтер’єр може і повинен стати результатом Вашої особистої творчості.

 

 

На нерішучих людей стиль-хуліган нажене страх: чи не занадто яскраво і помітно? Манірним раціоналістам він здасться надто емоційним, нав’язливим і хвилюючим. «Консерватори» вважатимуть його дивним. Цей напрямок інтер’єрної моди розрахований на людей-лідерів, розкутих, які не бояться змін, не терплять обмежень і володіють великим запасом внутрішньої свободи. Тільки людина, внутрішньо вільна від «стериотипів», яка не боїться самовираження. Орієнтуючись тільки на свої смаки, віддаючи належне власним пристрастям, усвідомлюючи свої маленькі чи великі слабкості, необхідно слідувати головному правилу сучасного життя: сірі будні зобов’язані перетворитися на яскраві, що запам’ятаються як свято, карнавал, шоу – для яких необхідні відповідні декорації.

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація