Дизайн інтер'єрів Львів

Тренди кольорів в інтер’єрі 2022

Кожного року всі чекають новин у системі відповідності кольорів Pantone, а саме від компанії з однойменною назвою, в якій було створено цю систему. Компанія Pantone, найвідоміший у світі експерт з кольору. Ця система широко розповсюджена для ідентифікації та підбору відповідності кольорів.

 

Цього разу Pantone представили близько двох десятків відтінків, з яких було складено інтер’єрні колірні палітри. Далі опишемо ці кольори детальніше.

 

НОСТАЛЬГІЯ

 

 

Естетика 60-70-х, а саме її бунтарський дух та грайливість надихнув на створення цієї палітри. Теплі відтінки є характерними для цього періоду, тому бежевий, натуральний зелений, теплий білий і охра яскраво представлені у цій палітрі. Також використовуючи ці кольори у інтер’єрі, часто додають етно орнаменти та хвилясті лінії. Дана палітра пропонує наступні кольори:

 

подих дитини (Baby’s Breath) – м’який теплий білий, овчина (Sheepskin) – світлий приземлений теплий коричневий, оранжева охра (Orange Ochre) – зігріваючий цегляний оранжевий, оливкова гілка (Olive Branch)  – заспокійливий природній зелений.

Природна палітра не виходить з моди. Але минулого року в тренді були глибокий темно-коричневі відтінки, то наступного року у тренді буде світла колірна палітра. На місце трендової холодної гами прийдуть теплі бежеві та сірі кольори.

 

 

Y2K

Під цією назвою ховається відома усім проблема 2000 року, але сьогодні їй надають іншого значення. Покоління 90-х та 00-х років, коли популярність інтернету почала рости надзвичайно швидкими темпами. Стиль Y2K передбачає технічні досягнення цього періоду та актуальних трендів поп-культури, це можна помітити по кольорах у палітрі під цією назвою:

 

пурпурна роза (Purple Rose)  – холодний відтінок блідої фуксії, рожевий Аврора (Aurora Pink) – колір жувальної резинки, Ібіца (Ibiza Blue)  – чистий синій, асоціюється з технологічністю, після півночі (After Midnight)  – глибокий чорний.

 

 

ДЗЕН

Палітра натхненна принципами притаманними дизайну близького сходу. Характерними є простота, натуральні матеріали та чітка геометрія. Це все поєднується з легкими нотами недосконалості, та асиметрії притаманними для виробів ручної роботи.

 

 

Саме тому для цієї палітри характерні максимально природні та нейтральні кольори Pantone:

 

ідеальний блідий(Perfectly Pale), оливкова гілка (Olive Branch)  – заспокійливий природній зелений, зелена лілія (Green Lily) – акварельний зелений з відтінком блакитного, чорнильниця (Inkwell) – бархатний чорний колір.

Сфера моди та дизайну інтер’єрів пов’язана, що завжди сильно помітно у колірних тенденціях. Покази колекцій 2022 представлених у модній індустрії показують, що зелений колір буде у центрі уваги. Саме тому можна зробити висновок, що зелена палітра буде дуже популярною також серед дизайнерів інтер’єрів.

 

 

ПУСТЕЛЯ

Згідно пропозицій трендсеттерів оранжеві відтінки будуть присутні у всіх палітрах 2022 року. Цей колір наштовхує на використанні усіх оптимістичних, теплих відтінків, які надихають діяти та радіти життю.

 

 

Наступна модна палітра від Pantone поєднує у собі кольори природних ландшафтів і пустель, про яку нагадують етнічні орнаменти, шкіра та дерево, важкий текстиль на білі акценти:

 

соєві боби (Soybean) – теплий сіро-бежевий, освітлюючий (Illuminating) – сонячний зігріваючий жовтий, томатна паста (Tomato Cream) – теракотовий оранжевий, виноробня (Winery) – глубокий бордовий.

 

СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКІ КАНІКУЛИ

Південна  колірна гама є більш теплою в порівнянні з прохолодною гамою мінімалізму. Середземноморський стиль нагадує спогади про літній відпочинок на морі, з максимальною кількістю свіжого повітря та сонячного світла. Також цьому стилю притаманне використання натуральних тканин, традиційні орнаменти, плитка ручної роботи, свіжа і одночасно м’яка палітра кольорів:

 

ясне небо (Clear Sky) – колір ясного літнього неба, морське скло (Beach Glass) – акварельний блакитний з зеленим відтінком, оливкова гілка (Olive Branch)  – заспокійливий природній зелений, лілейник (Daylily) –яскравий теплий жовтий .

Протягом декількох років синя гама кольорів залишається популярною, і це буде продовжуватися. Трендом є приглушений відтінки блакитного відтінку, які асоціюються з прохолодою і спокоєм.

 

 

У КОКОНІ

Це поняття з’явилося у 80-х роках, коли потреба у затишку і безпеки стала актуальною та близькою. У наші часи ця ідея знову набула сенсу, тому її розвинули у ще більш комфортному та позитивному напрямку.

 

 

Кокон асоціюється з домівкою, у якій присутнє все, що необхідне для комфорту, затишку та безпеки. Особливо це відображається у інтер’єрах, для яких притаманні плавні ліні та форми, приємні текстури. Важливим стало тактильне сприйняття інтер’єру. Відповідні кольори підібрані для такої концепції створення інтер’єру:

 

ідеальний блідий(Perfectly Pale), подих дитини (Baby’s Breath) – м’який теплий білий, пурпурна роза (Purple Rose)  – холодний відтінок блідої фуксії, ідеальний сірий (Ultimate Grey) – нейтральний, асоціації з – стабільність, впевненість.

Тренд на свіжі пастельні відтінки з’явився ще на початку року і залишиться на наступні декілька років. У 2022 році крім м’ятного і жовтого відтінку на піку популярності будуть пильно-рожевий та блідо-фіолетовий відтінки.

 

 

Тепер ви знаєте, які кольори будуть найбільш актуальними протягом наступного року. Ці кольори варто використовувати при облаштування дому у 2022 році, для того,  щоб залишатися у тренді. Особливо це актуально, якщо серед цих кольорів є ваші улюблені. Будемо раді якщо після перегляду статті, якісь з кольорів стануть вашими улюбленими.

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація