Дизайн інтер'єрів Львів

Вільне планування – правила, поради і помилки

Типовий набір – кухня, їдальня, вітальня, спальня – вже не задовольняє потреби кожного. Оскільки, тому хто не готує їжу, кухня непотрібна, і в такому випадку кухонний блок перетворюється у невелику шафу з міні-холодильником і мікрохвильовою піччю. Те ж саме і з іншими зонами – тим, хто не дивиться телевізор, непотрібна ТВ – зона, її часто замінюють проектором.  Тим, хто не приймає ванну, непотрібна ванна, альтернативою є встановлення душової кабіни.

 

 

У плануванні сучасних інтер’єрів професійні дизайнери все частіше відмовляються від зонування, конкретизації призначення зон і приміщень, які не потрібні їх клієнтам. Велика площа виділяється необхідним і важливим зонам, саме для цих замовників. Метри квадратні площі, яку вдалося зекономити при зменшення кухні, перетворюються у збільшення ванни і встановлення там джакузі або використовуються для розташування там столу для шиття, про який завжди мріяла господиня, або для розташування спортивних тренажерів.

 

 

Найлегше такий проект реалізувати у квартирі з вільним плануванням, коли дизайнер та архітектор не обмежують несучі стіни, а рішення зонування залежить тільки від розташування вікон, виводів води, каналізації та інших комунікацій. У такому випадку саме дизайнер вирішує, де буде знаходитись ванна кімната, а де спальня та вітальня. А головне, якого розміру функціональні зони необхідні клієнту, відповідно до його бажань та стилю життя.

 

 

Важливо розуміти, що зони, це не кімнати. У приміщенні спальні може знаходитись тільки зона сну. Тоді розмір кімнати буде визначатись максимальними розмірами ліжка і габаритами при ліжкових тумб, а також зручними проходами. Але подібне рішення підходить не всім клієнтам. Багатьом у спальні потрібен туалетний столик, зона ТВ, робоче місце та інше. Формально кімната буде називати спальнею, але її розміри і конфігурація будуть повністю іншими відповідно до кількості функціональних зон, які ця кімната повинна містити.

 

 

Теж саме і в інших житлових приміщеннях – наявність чи відсутність барної зони, ігрової, спортивної, обідньої або ТВ-зони буде впливати на розміри і структуру вітальні, їдальні та дитячої кімнати. Вільне планування дозволяє створити унікальний простір для життя, який може радикально змінити квартиру. Головне – дотримуватися певних правил і утриматися від безпідставних дій.

 

 

ПОМИЛКИ ВІЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ

Розташування санвузла і ванної кімнати далеко від комунікацій. Сучасні технології, як наприклад, каналізаційні насоси,  дозволяють організувати санвузол і ванну кімнату практично у будь-якій частині квартири. Ванна біля вікна або посередині житлової кімнати – дуже поширені побажання замовників. Але подібне перепланування пов’язане з великою кількістю проблему оформлення і погодженні, вирішення яких може тривати місяцями і завершитись відмовою. І навіть якщо погодження пройде успішно, то доведеться тягнути труби через всю квартиру, що потребує підняття підлоги чи або монтажу додаткових конструкцій і перегородок. Часто в таких випадках, напір води значно менший.

 

 

ЦІЛКОВИТА ВІДСУТНІСТЬ СТІН

Вільне планування дає можливість зменшити кількість перегородок до мінімуму, залишивши єдиний простір, який проглядається. Це дає відчуття простору та свободи, в альтернативу до маленьких кімнат і коридорів. Але часом, ця тенденція реалізовується досить абсурдно.

 

Єдиний відкритий простір добрий для загальних зон, де прихожа, коридор, вітальня, їдальня та кухня стають єдиним цілим. Але є зони, які все ж необхідно відокремити стінами, наприклад, зону сну чи дитячу кімнату. Дитині завжди необхідний особистий простір, де можна бути без батьків. І навіть якщо ванна стоїть в житловій кімнаті, то санвузол повинен відокремлюватися перегонками, навіть рухомими, але все ж повинен бути ізольованим.

 

 

ДАЛЕКА ВІДСТАНЬ ВІД СПАЛЬНІ ДО САНВУЗЛА 

Яким би не було планування, шлях людини з спальні до санвузла не повинен проходити через вітальню чи їдальню. Члени сім’ї можуть жити в повністю різних ритмах, і виходячи з кімнати будити інших. При доброму плануванні квартири люди не заважають один одному, і живуть при цьому повним життям.

 

 

НЕПРОДУМАНЕ ОСВІТЛЕННЯ 

Незважаючи на те, що при відкритому плануванні загальна зона це єдине приміщення, кожна зона потребує доброго освітлення, і дизайнер повинен продумати складну світлову історію. Точки освітлення повинні допомагати у логічному відокремленні однієї зони від іншої і в навігації по квартирі. Також, нестача світла призводить до великого дискомфорту при експлуатації приміщення. Світла від люстри, яка висить у центрі кімнати, зазвичай не вистачає у дальньому кутку, де у шафі зберігаються речі.

 

 

БРАК МІСЦЬ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ

При вільному планування завжди дуже хочеться очистити простір від зайвого і звести до мінімуму кількість меблів. Тому важливо знати, що нестача систем зберігання призведе до протилежного, коли всі вільні поверхні будуть заставлені одягом та іншими речами, які немає де заховати. Відмінним виходом з такої ситуації стануть кладові і гардеробні, які з великим успіхом замінять окремо стоячі шафи, та ще й з великою місткістю та функціональністю.

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація