VINTAGE

 
 

Стиль вінтаж потрапив до нас з Франції і швидко поширився на багато напрямків у мистецтві: музику, моду, дизайн інтер’єру. Останній напрям , з’явилося не так давно, але вже досить впевнено завоював серйозні позиції в дизайнерських рішеннях.

 


Вінтаж володіє такими безсумнівними якостями як елегантність і, подібно патині на старовинних мідних свічниках, містить в собі непередавану чарівність старовини. Для втілення цього стилю потрібно не тільки старовинні меблі, тканини або посуд, але і особливий підхід майстра. Не кожен дизайнер візьметься за подібну роботу, тут потрібен фахівець вищого рівня.

 


В даний час вінтаж став дуже популярним, тому ряд виробників намагаються продавати меблі, штучно зістарені. У багатьох магазинах можна побачити злегка потерті металеві предмети побуту, дерев’яні поверхні з потрісканої фарбою і легкої сіточкою тріщин, злегка позеленілу мідь.

 

 

Характеристика

У ньому обов’язково повинна бути велика кількість елементів декору. Наприклад, елегантно виглядатимуть дзеркала в старовинних рамах, тканини з візерунком під старовину, відповідний посуд, вази, годинник, навіть статуетки та інші речі. Головне – не допускати недоладності і перевантаженості невідповідними деталями. Важливо створити певний ансамбль, який відповідає задуманому настрою епохи.

 


Справжні вінтажні інтер’єри тяжіють до симетрії. Це стосується не тільки самого оформлення декору, а й планування деталей. Меблі розташовується певним чином і повинна підпорядковуватись певному стилю. Сюди органічно впишеться все те, що давно лежить на горищах і в підвалах. Старі дзеркала, пошарпані обідні столи, комоди, скрині – все підходить! У ряді випадків добрий результат дає штучне зістарювання, нанесення потертостей, подряпин, імітація тріщин.

 

 

Колір

У інтер’єрі цього стилю має бути один центральний колір, навколо якого вибудовується вся композиція. Зазвичай вінтажний інтер’єр виконується білому, бежевому, ясно-бузковому та іншим світлим відтінку від сіро-блакитних до сіро-зелених.

 

 

Матеріали

Підлоги, стіни, стелі – все повинно поєднуватись єдиним задумом. Стелі, наприклад, повинні бути тільки натуральними. Не можна використовувати натяжні варіанти або гіпсокартон. Особливо добре, якщо на стулі будуть тріщини, нерівності, які додадуть певний настрій і шарм інтер’єру.

 

 

Підлогу також роблять з натуральних матеріалів. Прекрасно підійде і штучно зістарена плитка. Тріщини, сколи, потертості також допустимі, але в усьому має бути міра.

 

 

Стіни у вінтажному інтер’єрі можуть бути двох видів: однотонні або з візерунковими шпалерами. Якщо вирішите залишити їх чисто білими, тоді важливо приділити особливу увагу відповідним меблям і аксесуара. Тут є певна закономірність, чим елементів оформлення більше, тим менше повинно бути кольору.

 

Водночас шпалери можуть стати тим самим ключовим моментом, від якого «розгорнеться» все оформлення. Їх колір дозволить придумати інші деталі інтер’єру. В основному розрізняють три різновиди вінтажних шпалер:

 

 

· Ніжні пастельні тони з малюнком птахів, квітів, метеликів. Крім того, в цій групі допустимо використовувати витончені малюнки, начебто японських мотивів, де простота і глибокий сенс ідеально поєднуються.

 

 

· Шпалери з великим і контрастним малюнком. Тут простежується пряме запозичення з модерну. Однак в модерні такими шпалерами покривається одну стіну, а інші залишаються однотонними. Вінтаж розширив використання цих матеріалів і при цьому стилі обробляються однаково всі стіни.

 

 

· Класичний витончений малюнок, не дуже контрастний, світлих тонів.

 

Для кого

Одним із секретів вдалого вінтажного дизайну є те, що не обов’язково оформляти в єдиному стилі весь будинок. Досить просто однієї кімнати – це може бути кабінет, вітальня або спальня. Крім того, навіть один вінтажний предмет може створювати настрій в кухні або вітальні. Це може бути прядка, праска або старовий чайник.

 

 

Вінтажний стиль дає можливість створити певний настрій, підкреслити індивідуальність, не витративши при цьому значних фінансів, оскільки все це доступно і просто!

Ми в соц. мережах


    Безкоштовна консультація